ga snel naar: pagina inhoud, hoofdmenu, zoeken

kies seizoen


Lunapark

Again & again & again

wo 30 maart 2011 / 20:15 tot +/- 22:15 / Grote Zaal
Lunapark (Jarko Aikens)
  • Info

    Bij wijze van perfecte introductie op minimal music klinken deze avond vier vroege werken van de grondleggers van het genre: Steve Reich en Philip Glass.

    In deze werken van eind jaren zestig experimenteerden Reich en Glass voor het eerst met baanbrekende, nieuwe compositietechnieken, waarin ritme en herhaling de sleutelwoorden zijn.

    Vóór de pauze is er aandacht voor de zelden gehoorde muziek van de bewoners van de streken rond de Monts Mandara uit Kameroen. Hun hypnotiserend herhalen van fluit- en zanglijnen is als minimal music voordat die term uitgevonden werd. Filmmaker Miranda van der Spek bezocht de Monts Mandara en maakte er een documentaire over.

    Bekijk ook het randprogramma op deze festivaldag in het tijdsschema van het World Minimal Music Festival.

    Four early experimental works from the founding fathers of the genre: Steve Reich and Philip Glass. Before the break: little-known minimal music from the Mandara Mountains in Cameroon. Plus: documentary about the Mandara Mountains.

  • Uitvoerenden en programma

    Arnold Marinissen toetsen, muzikale leiding
    Lunapark


    Steve Reich Pendulum Music
    Steve Reich Piano Phase
    Philip Glass Music in Fifths
    Philip Glass Music in Similar Motion
    Miranda van der Spek Documentaire over de muziek van de Monts Mandara
    Muziek van de Monts Mandara I (bewerking Arnold Marinissen)

     

    Dit concert is onderdeel van het World Minimal Music Festival.

geweest

Prijzen

(Prijzen incl. pauzedrankje)

€ 23,00
Normaal
€ 18,50
CJP
€ 18,50
Stadspas

Liefhebbers van dit concert gaan ook naar: