Nieuw Amsterdams Peil + Guus Janssen
Stormen en dringen
zo 28 februari 2010 / 15:00 / Grote Zaal-
Info
Een middagvullend programma voor jong en oud met ensemble Nieuw Amsterdams Peil en pianist/componist Guus Janssen.
13.30 - 14.30 uur Klankspeeltuin
Inleiding voor volwassenen door Guus Janssen
Componist/pianist Guus Janssen licht het programma toe van het concert om 15.00 uur, en verduidelijkt zijn compositieprocessen aan de hand van muzikale ingrediënten uit zijn compositie Mikado, die in de klankmachines van de Klankspeeltuin zijn geprogrammeerd. De inleiding is gratis, graag vooraf reserveren bij de kassa.
13.30 - 14.30 uur Hele gebouw
Rondleiding + workshop voor kinderen
Terwijl volwassenen de inleiding van Guus Janssen bijwonen, kunnen kinderen (7 t/m 12 jaar) terecht bij begeleiders van de Klankspeeltuin/Muziekgebouw voor een rondleiding door het gebouw, en aansluitende workshop vol muzikale spelletjes. Er wordt in de workshop gewerkt zonder bladmuziek, met veel aandacht voor improvisatie en compositie. Denk aan ritmes klappen en doorgeven, zelf ritmes verzinnen met verschillende klanken, en een muziekstuk componeren met bodysounds. Muziekinstrumenten meenemen hoeft niet, mag wel. Rondleiding + workshop zijn gratis, wel graag reserveren bij de kassa. Verzamelen in de Klankspeeltuin.
15.00 uur Grote Zaal
Concert door NAP + Guus Janssen
Voor Guus Janssen maakt het niet uit dat sommige van zijn vrienden al een paar honderd jaar dood zijn. Naast Dr. John Bull, Domenico Scarlatti en Charles Ives, raadpleegt hij ook Carl Philipp Emanuel Bach regelmatig over muzikale vraagstukken. Een terugkerend onderwerp is wat Janssen 'uit de bocht vliegen' noemt. C.Ph.E. greep in zijn tijd alles aan om zich te ontworstelen aan de strakke regels en wetten van de barok, die met de muziek van zijn vader (J.S.) zijn hoogtepunt had bereikt. Hij lapte alle regels aan zijn laars voor wat betreft vormprincipes, tonaliteit en dynamiek. Zijn muziek werd daardoor grillig en onvoorspelbaar. Juist dat dwarse intrigeert Guus Janssen. Hij speelde alle sonates van Carl Philipp door en verzamelde de meest merkwaardige momenten om die vervolgens uit te vergroten. Zo ontstond Stormen & Dringen dat hij speciaal voor dit concert van het elfkoppige Nieuw Amsterdams Peil schreef.
15.00 - 16.30 uur Klankspeeltuin
Workshop 'Speel met muziek' voor kinderen
Aansluitend op de rondleiding en muzikale workshop van 13.30 - 14.30 uur, zijn kinderen van harte welkom in de Klankspeeltuin voor een workshop met de klankinstallaties van de Klankspeeltuin. De workshop kost € 8,50. Voor meer informatie klik hier. U kunt reserveren bij kassa. -
Uitvoerenden en programma
Guus Janssen Mikado (voor viool, cello en piano)
Guus Janssen Stormen en Dringen (voor 11 instrumenten, wereldpremière)
Carl Philipp Emanuel Bach/Guus Janssen Rondo (voor 11 instrumenten)
Carl Philipp Emanuel Bach Triosonate ‘Sanguinicus und Melancholicus’ (Wq.161.1)
Carl Philipp Emanuel Bach Pianosonate
Guus Janssen Improvisatie op klavecimbel
Tickets
Prijzen
(Prijzen incl. pauzedrankje)
- € 13,00
- Normaal
- € 10,50
- CJP
- € 10,50
- Stadspas
Liefhebbers van dit concert gaan ook naar:
-
De Toverfluit
Nederlands Blazers Ensemble
vr 19 apr
-
Beethoven met Giacometti
Combattimento Consort...
vr 16 nov
-
Mahler en Schubert
Gerald Finley + Julius Drake
za 5 jan
-
L'Invitation au voyage
Christianne Stotijn +...
wo 26 sep
-
Haydn pianosonates: de keuze van Brautigam
Ronald Brautigam
zo 10 mrt
-
Aanklacht en vertroosting
Nederlands Kamerorkest
za 19 jan
-
Aanbevolen door de Nederlandse...
Dudok Kwartet + Aristo Kwartet
zo 9 dec
-
Stabat Mater + Drobnosti
Ensemble Vox Luminis +...
zo 30 dec
-
Sacre voor 4 piano’s
Amsterdam Piano Quartet
do 30 mei



