Spectra Ensemble + VocaalLAB Nederland
An Index of Memories
wo 24 maart 2010 / 20:15 / Grote Zaal-
Info
19.15 uur: Inleiding op Foyerdeck I door Hans Haffmans
> lees recensies van de première in Antwerpen op 12 maart jl. uit De Standaard en De MorgenMet An Index of Memories presenteert de jonge Vlaamse componiste Annelies Van Parys haar beloftevolle debuut voor een avondvullende voorstelling. De liefdesgedichten van de Oudgriekse Sappho vormden de inspiratie voor een hedendaagse compositie over de herinnering en haar emoties. Van Parys zette de Oudgriekse gedichten en eigen tekst op muziek. Ze laat twee mensen aan het woord, een vrouw en een man, elk met hun herinneringen. Verleden en heden worden gespiegeld. Kunnen ze elkaar vinden?
Voor de uitvoering zorgen de zangers van het Amsterdamse VocaalLAB, de musici van het Vlaamse Spectra Ensemble en de slagwerkers van Triatu. De muzikale leiding is in handen van Marit Strindlund. Met haar regie tast Caroline Petrick de grenzen af van de mogelijkheden van dit geënsceneerd concert. Ze bouwt een spanning op tussen scène en concert, tussen ruimte en afwezigheid van ruimte.
Eerdere, losse composities van Annelies Van Parys werden (inter)nationaal opgemerkt en bekroond: ze werd o.a. laureate van het Tactus Internationaal Compositieseminarie, won ze de prestigieuze prijs Vlaanderen-Québec en was onlangs te gast op de Gaudeamus Muziekweek in Amsterdam.
Een productie van Muziektheater Transparant, in coproductie met deSingel Antwerpen, Spectra Ensemble en VocaalLAB Nederland. -
Uitvoerenden en programma
Annelies van Parys compositie
Sappho + Annelies van Parys tekst
Caroline Petrick regie
Marit Strindlund muzikale leiding
Spectra Ensemble + Triatu muzikale uitvoering
VocaalLAB Nederland zangVocaalLAB Nederland:
Els Mondelaers mezzosopraan
Arnout Lems bariton
Camille Hesketh sopraan
Maria de los Angeles Marques Fernandez sopraan
Fanny Alofs mezzosopraan / alt
Annelies van Parys An Index of Memories
Tickets
Prijzen
(Prijzen incl. pauzedrankje)
- € 23,00
- Normaal
- € 18,50
- CJP
- € 18,50
- Stadspas
Liefhebbers van dit concert gaan ook naar:
-
Tijdreizen voor piano en viool
Pierre-Laurent Aimard +...
za 2 feb
-
ECHOA (6+)
Compagnie Arcosm
zo 21 apr
-
Hit the limits
Asko|Schönberg + Slagwerk...
do 20 dec
-
Plenty cool
De IJ-Salon
za 20 apr
-
Les Anges
VocaalLAB
wo 12 sep
-
Het vervolg op een passie
Hebrides Ensemble + Synergy...
do 21 mrt
-
Hedendaags en klassiek trombone voor kinderen
Jörgen van Rijen
zo 14 apr
-
De erfenis van Karlheinz Stockhausen
musikFabrik
do 16 mei
-
Piet-Jan van Rossum en Alberto Giacometti
Ives Ensemble
do 2 mei



