do 8 apr 2021 20:00 - 21:00

The book of sounds

Ralph van Raat
do 8 apr 2021
20:00 - 21:00
  • do 8 apr 2021
    20:00 - 21:00
    Grote Zaal

Programma

Hans Otte Das Buch der Klänge

Uitvoerenden

Ralph van Raat piano

Spirituele minimal music van Duitse pionier

Het klankenboek: zo simpel is het, en tegelijkertijd is het maar het halve verhaal. Hans Otte creëerde met zijn Buch der Klänge een hoogstpersoonlijke, spirituele vorm van minimal music, op het snijpunt van droom en diepe concentratie. Klanken zijn het – maar ook zo veel méér. Meesterpianist Ralph van Raat is de ideale vertolker: hij zette Das Buch der Klänge tien jaar geleden al schitterend op cd en voelt zich nauw verwant met Ottes bijzondere esthetiek. Een aanrader voor fans van Arvo Pärt en Simeon ten Holts Canto ostinato.

De Duitser Hans Otte (1926-2007) was componist en pianist. Als muziekchef bij de radio speelde hij een belangrijke rol bij de introductie van Amerikaanse minimal-componisten als Terry Riley en La Monte Young in Duitsland. Das Buch der Klänge behoort tot Ottes bekendste werken en werd vaak door hemzelf uitgevoerd. Door voortdurende herhaling en subtiele verandering ontstaat een hypnotiserende en subtiel verrassende catalogus van klanken.

‘Ralph van Raat speelt het allemaal schitterend.’ (Parool)

Cookies

We maken gebruik van cookies en vergelijkbare technieken om het gebruik van de website te analyseren, om het mogelijk te maken content van derden af te beelden (zoals video’s), en voor verschillende andere toepassingen. Deze cookies worden ook geplaatst door derden. Door ‘akkoord’ te klikken, stemt u hiermee in. Als u niet akkoord bent, kunt u via de knop ‘Instellingen aanpassen’ uw voorkeuren opgeven. Meer informatie…

Cookies zijn nodig om de website goed te laten functioneren. Zo wordt je winkelmandje onthouden tijdens de bestelling en kunt je inloggen op de website.

Maar cookies zijn ook nodig om de ervaring op de website te verrijken. Bijvoorbeeld media van derde partijen, zoals video's, gaan vaak gepaard met cookies. Ook houden we statistieken bij om de site doorlopend te verbeteren.

Als laatste worden cookies ook gebruikt om informatie rond onze marketing-activiteiten, zoals nieuwsbrieven en advertenties, zo efficiënt en persoonlijk mogelijk uit te kunnen uitvoeren.

Blijft de banner staan, ook na akkoord?
Je browser is dan helaas verouderd. We kunnen alleen browsers met recente veiligheidsupdates toelaten, omdat het betalingsverkeer via onze website anders kan worden gehackt.

Cookie instellingen