Nieuw Ensemble (foto: Martina Simkovicova)

Nieuw Ensemble

Sinterklaasavond – stuur je verlanglijstje!
5 dec
20:15 uur

Het Nieuw Ensemble onder leiding van Ed Spanjaard speelt op deze avond zijn laatste concert. Het programma wordt samengesteld door het publiek – door jou! Kies uit de repertoirelijst hieronder drie werken die je graag nog eens wilt horen. Nu kan het nog, een allerlaatste keer!

Mail je top 3
Het unieke repertoire van het Nieuw Ensemble bestrijkt veertig jaar – 1980-2020 – en weerspiegelt de ontwikkeling van de nieuwe muziek in vier decennia. De lijst van 158 werken is een representatieve selectie uit de in totaal 1270 werken die het Nieuw Ensemble in die periode heeft gespeeld. Bijna alle stukken werden geschreven voor de basisbezetting van het Nieuw Ensemble met zijn karakteristieke tokkelinstrumenten. Stel je eigen top 3 samen uit de volledige lijst, zet je favoriete werk bovenaan, en mail deze vóór zondag 10 november naar info@nieuw-ensemble.nl (één mail per persoon). De stukken met de meeste stemmen worden op deze feestavond uitgevoerd.

Nieuw Ensemble
De bloeiperiode van het Nieuw Ensemble heeft talloze waardevolle projecten, concerten en stukken opgeleverd. 'Bijna al onze dromen zijn gerealiseerd, nu is het tijd om onze bakens te verzetten', aldus artistiek leider Joël Bons, die zich inmiddels op het componeren toelegt. Ook dirigent Ed Spanjaard en de musici waaieren uit. Op deze Sinterklaasavond deelt het ensemble uit: cd's, posters, programmaboekjes en partituren uit het archief worden weggegeven.

Dit concert wordt live uitgezonden door de NTR op NPO Radio 4.

Sinterklaasavond = pakjesavond: het Nieuw Ensemble deelt uit

Programma

19.15 uur / Foyerdeck 1 / Inleiding
door Joël Bons

20.15 uur / Grote Zaal / Hoofdprogramma

Een publiekskeuze uit:

Frangiz Ali-Zade
(1947 Azerbeidjan): Mirage (1998)
Caio Amon (1982 Brazilië): Erosoes (2010)
Georges Aperghis (1945 Griekenland): Lost Connections (2017)
Joanna Bailie (1973 Engeland): Waning (1998)
Gerald Barry (1952 Ierland): Lisbon (2006)
Carola Bauckholt (1959 Duitsland): Point of Presence (2016)
Stefano Bellon (1956 Italië): Paul McCartney Commentaries (2006)
Boris Bezemer (1992 Nederland): A Puppet Opera (2017)
Oscar Bianchi (1975 Italië): Primordia Rerum (2003, Gaudeamus Prize 2005)
Joël Bons (1952 Nederland): First Edition (1992)
Pierre Boulez (1925-2015 Frankrijk): Eclat (1964-65)
Pierre Boulez (1925-2015 Frankrijk): Dérive I (1984)
Giuliano Bracci (1980 Italië): Sempre hai occhi segreti (2011)
Thomas Brown (1992 Engeland): Another Configuration (2019)
Wilbert Bulsink (1983 Nederland): Prelude Nr. 2 (2003)
Mauro Cardi (1955 Italië): Les Masques (1983, Gaudeamus Prize 1984)
Elliott Carter (1908-2012 Verenigde Staten): Con Leggerezza Pensosa - Omaggio a Italo Calvino (1990)
Elliott Carter (1908-2012 Verenigde Staten): Luimen (1997)
João Ceitil (1992 Portugal): Laminar Flow (2019)
Ching-Wen Chao (1973 Taiwan): Dark Light (2016)
Unsuk Chin (1961 Korea): Cosmigimmicks (2012)
James Clarke (1957 Engeland): La violenza delle idee (1991)
Aldo Clementi (1924-2011 Italië): Agnus Dei (Dufay) (1993)
Paul Davies (1953 Verenigde Staten): Genji's visit to Utsusemi (1994)
Thanasis Deligiannis (1982 Griekenland): Synaxi (2009)
James Dillon (1950 Engeland): Vernal Showers (1992)
Natalia Domínguez Rangel (1981 Colombia): Speech Perceptions (2008-09)
Franco Donatoni (1927-2000 Italië): Arpège (1986)
Franco Donatoni (1927-2000 Italë): Refrain II (1991)
Tan Dun (1957 China): Circle with four trios, conductor and audience (1992)
Gabriel Erkoreka (1969 Spanje): Kantak (1996)
Zaur Farchadow (1965 Azerbeidjan): All paths lead to one (1994)
Brian Ferneyhough (1943 Engeland): La Chute d'Icare (1988)
Brian Ferneyhough (1943 Engeland): Mort Subite (1990)
Fátima Fonte (1983 Portugal): Sul (2011)
Luca Francesconi (1956 Italië): Onda Sonante (1985)
Roberto Gerhard (1896-1970 Spanje): Libra (1968)
Stefano Gervasoni (1962 Italië): Antiterra (1999)
Luiz Gonçalves (1986 Brazilië): Passarim (2011)|
Gérard Grisey (1946-1998 Frankrijk): Talea (1986)
Zhou Hang (1975 China): Eighteen Arhats (1996, Gaudeamus Prize 1997)
Garth Hangartner (1971 Verenigde Staten): Nocture of Emptied Space (2002)
Keiko Harada (1968 Japan): Heavy Wood (1998)
Haukur Þór Harðarson (1989 IJsland): From which one cannot turn away (2016)
Chris Paul Harman (1970 Canada): Postludio a rovescio (2007)
Jonathan Harvey (1939-2012 Engeland): Scena (1992)
Rahilja Hasanova (1951 Azerbeidjan): Samaa' (1994)
Wim Henderickx (1962 België): Mudra (2009-10)
Ig Henneman (1945 Nederland): Disegni per corde e marimba (2000)
Robert Heppener (1925-2009 Nederland): Trail (1993)
Hans-Joachim Hespos (1938 Duitsland): ifi - unklänge für ensemble (1990)
Margriet Hoenderdos (1952-2010 Nederland): Zich - wederkerende bewegingen (1987)
Kate Honey (1991 Engeland): Antropocene (2018)
Toshio Hosokawa (1955 Japan): Interim (1994)
Klaus Huber (1924-2017 Zwitserland): Luminescenza (1993)
Chikage Imai (1979 Japan): Vectorial Projection (2006)
Hiroyuki Itoh (1963 Japan): Mirror (1997)
Jenny Jackson ( Engeland): Self Portrait (2009)
Guus Janssen (1951 Nederland): Danspassen (1982)
Guus Janssen (1951 Nederland): Weer Om Stuit (2000-07)
Jamilia Jazylbekova (1971 Kazachstan): Nuit de mars (2009)
Zhou Juan (1981 China): Ming (2005)
Mauricio Kagel (1931-2008 Argentinië): Rrrrr.... 5 Jazz Stücke (1988 arr. for NE)(1981-86)
Emre Sihan Kaleli (1987 Turkije): Seventeen Thoughts on a Chamber Concerto (2013)
Vitali Karagkezidis (1992 Griekenland ): Quotes (2019)
Faradzj Karajev (1943 Azerbeidjan): Klänge einer traurigen Nacht (1989)
Reinhard Karger (1953 Duitsland): Stau (1990)
Tristan Keuris (1946-1996 Nederland): Acht Miniaturen (1980)
Artjom Kim (1976 Oezbekistan): Stabilis Mobilis (2002)
Max Knigge (1984 Nederland): Nubes (2009)
Noriko Koide (1982 Japan): Kohaku (2011)
Jo Kondo (1947 Japan): Antiphon: Tie the Three Colours in Three Knots (2012)
Hanspeter Kyburz (1960 Nigeria): Danse Aveugle (1997)
Ton de Leeuw (1926-1996 Nederland): Fauxbourdon (1992)
Yael Levy (1983 Israel): White-Grey-Black (2016)
Jorge Liderman (1957-2008 Argentië): Ondeggiando (1995)
Magnus Lindberg (1958 Finland): Duo Concertante (1992)
Theo Loevendie (1930 Nederland): Venus and Adonis Suite (1980-'81)
Theo Loevendie (1930 Nederland): Bons (1991)
Luca Lombardi (1945 Italië): Sisyphos (1984)
Alexandre Lunsqui (1969 Brazilië): Drawings from Ibere (20082009)
Sergio Luque (1976 Mexico): Alzado (2003)
Diego Luzuriaga (1955 Ecuador): Procesión (1995)
Guillaume de Machaut/Geert van Keulen (1300-1377 Frankrijk): Ma fin est mon commencement (ca 1350)
Gabriele Manca (1957 Italië): Dagli annali diafani del vento (1987)
Vasco Mendonca (1977 Portugal): Pulse Mechanisms (2003)
Tristan Murail (1947 Frankrijk): Dernieres nouvelles du vent d’ouest (2011)
Genevieve Murphy (1988 Schotland): Squeeze Machine (2017)
Mayke Nas (1972 Nederland): La belle chocolatière (2003)
Fabio Nieder (1957 Italië): Sosia (1984)
Per Nørgard (1932 Denemarken): Prelude and Ant Fugue (1982)
Farangis Nurulla-Khoja (1972 Tadzjikistan): D’ici et d’ailleurs (2009)
Seán Ó Dálaigh (1987 Ierland): (negative space) (2016)
Mithatcan Ocal (1992 Turkije): Ungüjin (2012)
Seung-Ah Oh (1969 Korea): JungGa (2008-9)
Mariya Oliynyk (1982 Ukraine): La primavera pieno di verde fluiva vicinemente (2008)
Erik Oña (1961 Argentinië): Lame Butterfly (1995)
Yoshiaki Onishi (1981 Japan): Departs dans... (2010, Gaudeamus Prize 2011)
Keyla Orozco (1969 Cuba): Perpetuumm (1997)
Luis de Pablo (1930 Spanje): Libro de imágenes (1991)
Michalis Paraskakis (1980 Griekenland): Skostok (2014)
Paolo Perezzani (Italië): Radura con flauto (e roveto) (1991)
Thomas Pernes (1956 Oostenrijk): Beginnen (1990)
Gérard Pesson (1958 Frankrijk): Carmagnole (2015)
Alwynne Pritchard (1968 Schotland): Decoy (2004)
David del Puerto (1964 Spanje): Second oboe concerto (2006)
Chen Qigang (1955 China): Poème Lyrique II (1991)
Lauren Redhead ( Engeland): the empericist view (2009)
Richard Rijnvos (1964 Nederland): Piece of cake (1992)
Paulo Rios Filho (1985 Brazilië): Musica Peba no.2 (2011)
James Rolfe (1961 Canada): Shame (1992)
Fausto Romitelli (1963-2004 Italië): La Sabbia del Tempo (1991)
Andries van Rossem (1957 Nederland): Walthamstow (1994)
Joey Roukens (1983 Nederland): Catching Proteus (2005)
Claudia Rumondor (1983 Nederland): Tenaga Dalam (2008)
Kaya Saariaho (1952 Finland): Caliban's Dream (1992)
Manuel Sánchez Garcia (1989 Spanje): aRPHe (2014)
Salvatore Sciarrino (1947 Italië): Esplorazione del Bianco II (1986)
Maxim Shalygin (1983 Oekraïne): Concerto for 9 (2011)
Rodney Sharman (1958 Canada): Departures (2008)
Xu Shuya (1961 China): Chute en Automne (1991)
Tania Sikelianou (1977 Griekenland): The Ants (beauty and Death) (2008)
Jean Marc Singier (1954 Frankrijk): Oeillades, à gogo (1990)
Il Hoon Son (199 Korea): Musical Game Series #7 'Rhythm Bomb' (2018)
Spinvis (1961 Nederland): 17 schoenen (2008)
Manfred Stahnke (1951 Duitsland): Kreislieder (1990)
Petra Strahovnik (1986 Slovenië): Percept (2015)
Celia Swart (1992 Nederland): Zoning Out (2019)
Katarzyna Szwed (1980 Polen): All things, even the heaviest, were fledged, nothing held back (2008)
Hui Tak Cheung (1981 Hong Kong): Cracks between the reflexions (2013)
Toru Takemitsu (1930-1996 Japan): Rain Spell (1982)
Paul Termos (1952-2003 Nederland): Bedankt Maecenas! (1982)
Leilei Tian (1971 China): Autre (2006)
Calliope Tsoupaki (1963 Griekenland): Sgrafitto (1991)
Toivo Tulev (1958 Estland): Don’t Call Him too Early (2002)
Helena Tulve (1972 Estland): Ligne d’horizon (2005)
Ugras Durmus (1978 Turkije): Asla, bir daha ve her zaman (2005)
Rodolfo Valente (1979 Brazilië): vigilia II (2011)
Rick van Veldhuizen (1994 Nederland): de formation (2015)
Carmen Vanderveken (1993 Canada): Pinky Blood (2016)
Theo Verbey (1959 Nederland): Inversie (1987)
Janco Verduin (1972 Nederland): This godless endeavour (2005)
Bart Visman (1962 Nederland): Phoenix song (2010)
Giel Vleggaar (1974 Nederland): Appalachia (2004)
Klaas de Vries (1944 Nederland): Instrumental music from Erèndira (1984 rev.1992)
Erqing Wang (1998 China): Paradise Drowned (2014)
Anton Webern (1883-1945) Oostenrijk): Fünf Stücke für Orchester op.10 (1913)
Qin Wencheng (1966 China): Huai Sha (1999)
Guo Wenjing (1956 China): She Huo (1991)
Guo Wenjing (1956 China): Inscriptions on Bone (1995-97)
Lucas Wiegerink (1985 Nederland): Broken Lines (2009)
Luciano Williamson (1996 Wales): Scherzo e Trio (2015)
Emily Wright (198 Engeland): A Thread, Entwined (2011)
Mo Wuping (1959-1993 China): Fan II (1992)
Qu Xiaosong (1952 China): Ji#1: Still Valley (1990)
Dmitri Yanov-Yanovsky (1963 Oezbekistan): Twilight music (2001)
Edson Zampronha (1963 Brazilië): Hieroglifo (2009)
Luo Zhongrong (1924 China): The tune of qin (1993)

Uitvoerenden

Nieuw Ensemble
Ed Spanjaard
dirigent

Cookies op muziekgebouw.nl
Om u beter en persoonlijker te helpen, gebruiken wij cookies. Als u verder gaat op onze website, gaan we ervan uit dat u dat goed vindt.
Meer informatie leest u in onze privacyverklaring