Nederlandse Bachvereniging

Händels The Ways of Zion
Sun 8 Nov 2015 15:00 - 16:40
Sun 8 Nov 2015
15:00 - 16:40
  • Sun 8 Nov 2015
    15:00 - 16:40
    Grote Zaal
    Past event

Program

Georg Friedrich Händel The Ways of Zion do mourn
Georg Friedrich Händel Dixit Dominus  

Credits

Nederlandse Bachvereniging koor en orkest
Jos van Veldhoven dirigent
 

Twee absolute meesterwerken van Händel

Twee absolute meesterwerken van Händel in één concertprogramma. Maar het contrast kan bijna niet groter zijn. Dixit Dominus is een juichende psalmzetting vol schitterende klankkleuren, vocale virtuositeit en een niet aflatende energie. The Ways of Zion daarentegen is een majestueuze hymne vol diepgang en een verscheidenheid aan emoties.

Dixit Dominus componeerde Händel in Rome, waar hij aan het begin van zijn loopbaan zijn grote liefde ontdekte: de Italiaanse stijl. In 1737 werd The Ways of Zion uitgevoerd bij de begrafenis van zijn innige vriendin en patrones, de Britse koningin Caroline.

Klankspeeltuin tijdens Nederlandse Bachvereniging
Tijdens het concert van de Nederlandse Bachvereniging in de Grote Zaal (15:00 tot 17:00 uur) kunnen kinderen vanaf 7 jaar terecht in de Klankspeeltuin.
 

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist