Score Collective

Extase
Ed Spanjaard met nieuwe muziek van componisten uit China, Japan en Korea
Fri 19 Jan 2018 20:15 - 22:10
Fri 19 Jan 2018
20:15 - 22:10
  • Fri 19 Jan 2018
    20:15 - 22:10
    Interval 21:00
    Grote Zaal
    Past event

Program

Jo Kondo Surface, Depth and Colour
David Ko Let's Talk About Heritage (wereldpremière)
Qigang Chen Extase
Tan Dun Concerto for Pizzicato Piano and Ten Instruments
Unsuk Chin Gougalōn, Szenen aus einem Strassentheater
 

Credits

Score Collective
Ed Spanjaard
dirigent
Itzel Méndez-Martínez hobo
Pierre Delignies piano

 

Extase en wilde uitgelatenheid versus extreme controle van vorm en materiaal. In dit sprankelende en spannende programma van Score Collective, het nieuwe-muziekensemble van het Conservatorium van Amsterdam, klinkt muziek van uitersten uit China, Japan en Korea.

Ook deze avond een compleet nieuw werk van een student uit de compositie-afdeling. De concertleiding is in handen van Ed Spanjaard, die met het Nieuw Ensemble een grote expertise opbouwde rond werk uit Azië.

In Surface, Depth and Colour van de Japanse componist Jo Kondo omcirkelen verschillende muzikale elementen elkaar, met harmonische verbazing als resultaat. De Europese hobo klinkt in Extase (voor hobo en ensemble) bijna als zijn Chinese zusje, de suona. Componist Tan Dun eerde met zijn Concerto for Pizzicato Piano and Ten Instruments, zijn mentor en zielsverwant John Cage, de vader van de geprepareerde piano. In het ensemblewerk Gougalōn van de Koreaanse componiste Unsuk Chin spelen naast dromen ook concrete ervaringen een rol. Vooral de herinnering aan het straattheater dat in haar Koreaanse jeugd het voornaamste vertier was.
 

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist