Nieuw Ensemble
-
Thu 27 Oct 201120:15 - 22:00Grote Zaal
Program
Edgard Varèse Density 21.5
Igor Stravinsky Octet
Edgard Varèse Octandre
Guo Wenjing Parade (met video)
Edgard Varèse Déserts (met video van Bill Viola)
Credits
Ed Spanjaard dirigent
Harrie Starreveld fluit
Bill Viola video
19.15 uur Inleiding op Foyerdeck 1
De uit graniet gehouwen klankwereld van Edgard Varèse ademt de geest van volstrekte onafhankelijkheid. In Déserts combineerde hij als eerste overtuigend elektronische muziek met een instrumentaal ensemble. Videokunstenaar Bill Viola maakte er later een hallucinerend fraaie film bij.
Varèse’s Octandre en Stravinsky’s Octet ontstonden beide in 1923 en hebben een glasheldere blazersklank gemeen. In het slagwerktrio Parade van de Chinese componist Guo Wenjing staat net als bij Varèse klankonderzoek centraal. Vindingrijk en tot het uiterste verkent hij de mogelijkheden van zes Chinese gongen.
Dit concert maakt deel uit van de serie Actueel, Avontuurlijk, Aangrijpend, met het thema “Expats – Goebaidoelina 80”. Een samenwerkingsinitiatief van het Koninklijk Concertgebouworkest, zie www.AAAserie.nl.
