Nieuw Ensemble

Igor Stravinsky + Edgard Varèse
Thu 27 Oct 2011 20:15 - 22:00
Thu 27 Oct 2011
20:15 - 22:00
  • Thu 27 Oct 2011
    20:15 - 22:00
    Grote Zaal
    Past event

Program

Edgard Varèse Density 21.5
Igor Stravinsky Octet 
Edgard Varèse Octandre
Guo Wenjing Parade (met video)
Edgard Varèse Déserts (met video van Bill Viola)

Credits

Ed Spanjaard dirigent
Harrie Starreveld fluit
Bill Viola video

Uit graniet gehouwen klankwereld van Varèse

19.15 uur Inleiding op Foyerdeck 1

De uit graniet gehouwen klankwereld van Edgard Varèse ademt de geest van volstrekte onafhankelijkheid. In Déserts combineerde hij als eerste overtuigend elektronische muziek met een instrumentaal ensemble. Videokunstenaar Bill Viola maakte er later een hallucinerend fraaie film bij.

Varèse’s Octandre en Stravinsky’s Octet ontstonden beide in 1923 en hebben een glasheldere blazersklank gemeen. In het slagwerktrio Parade van de Chinese componist Guo Wenjing staat net als bij Varèse klankonderzoek centraal. Vindingrijk en tot het uiterste verkent hij de mogelijkheden van zes Chinese gongen.





Dit concert maakt deel uit van de serie Actueel, Avontuurlijk, Aangrijpend, met het thema “Expats – Goebaidoelina 80”. Een samenwerkingsinitiatief van het Koninklijk Concertgebouworkest, zie www.AAAserie.nl.


       

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist