Ralph van Raat + Saskia Lankhoorn

Piano Marathon
Sat 11 Apr 2015 23:59 - Sun 12 Apr 2015 07:00
Sat 11 Apr 2015
-
Sun 12 Apr 2015
From 23:59
  • Sat 11 Apr 2015
    -
    Sun 12 Apr 2015
    From 23:59
    Grote Zaal
    Past event

Program

Ralph van Raat / 00.00-01.00 uur
Joep Franssens Between the Beats
Joep Franssens The Gift of Song

Saskia Lankhoorn / 01.00-02.00 uur
Kate Moore Sensitive Spot
Pete Harden Beating Patterns

Ralph van Raat / 02.00-07.00 uur
Dennis Johnson November

NB: dit concert is vanaf 02.00 uur gratis toegankelijk.

Credits

Ralph van Raat piano
Saskia Lankhoorn piano
 

Het vermoedelijk eerste minimal music werk ooit, in een nachtelijke pianomarathon

Het vermoedelijk eerste minimal music-werk ooit, in een nachtelijke pianomarathon

In deze pianomarathon tot diep in de nacht pianomuziek van o.a. de Nederlandse componist Joep Franssens en de Amerikaan Dennis Johnson door Ralph van Raat. Van beiden was niet eerder muziek te horen tijdens dit festival. Daarna een vijf uur durende fascinerende pianocompositie November uit 1959 van de Amerikaan Dennis Johnson; door velen beschouwd als het allereerste minimal music-werk ooit. Een unicum.

Franssens eersteling Between the Beats laat herhaalde muziekpatronen groeien, inkrimpen en versmelten. In The Gift of Song is die versmelting verder ontwikkeld. Van November van Dennis Johnson bestond jarenlang geen partituur, maar het was wel bekend uit een beschrijving van de première in 1959. Muziek die zich bijna onmerkbaar voortbeweegt, tovert met klank en de tijd stilzet. Sensitive Spot van Kate Moore, gespeeld door Saskia Lankhoorn, gaat over het menselijke onvermogen voor een exact maatgevoel. En ook muziek van Pete Harden is te horen.

Tip: Na 02:00 uur is de pianomarathon gratis toegankelijk. Er zullen zitzakken zijn waar men op kan zitten, liggen of slapen.

Lees hier de programmatoelichting

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist