Licht op het IJ
-
Sat 24 Nov 201220:15 - 22:15Kleine Zaal
Op vijf zaterdagen in november en december presenteert kunstmanifestatie Licht op het IJ bijeenkomsten in de Kleine Zaal van het Muziekgebouw. Met gastsprekers, een documentaire en een bijzonder concert. Op deze eerste avond staat de fascinerende geschiedenis van het IJ centraal.
Lodewijk Wagenaar, verbonden aan de geschiedenisfaculteit van de Universiteit van Amsterdam en voormalig conservator bij het Amsterdam Museum, spreekt over het internationale karakter van de Amsterdamse haven in de 17e eeuw. Wat merkten gewone Amsterdammers daarvan?
Vervolgens vertelt Henk Dessens, hoofd collecties van het Nederlandse Scheepvaartmuseum, over het IJ als spiegel van de transformatie van Nederland in de 19e en vroeg 20ste eeuw. Van koloniale verhoudingen naar internationale concurrentie.
Ten slotte gaat Hans Gerson, voorheen directeur van Haven Amsterdam, nu directeur Noordwaarts en Voorzitter van Amsterdam Cruise Port, in op de vraag hoe de nieuwe internationale toestroom van toeristen over land, lucht en water als inspiratie kan dienen bij de nieuwe inrichting van het IJ als haven-erfgoedgebied.
> lees meer over de manifestatie Licht op het IJ
> www.lichtophetij.nl