Florian Boesch + Malcolm Martineau

Die schöne Müllerin
Fri 17 Jan 2014 20:15 - 22:15
Fri 17 Jan 2014
20:15 - 22:15
  • Fri 17 Jan 2014
    20:15 - 22:15
    Grote Zaal
    Past event

Program

Voorprogramma / 19.30 uur
Anna Traub mezzosopraan en David Bollen piano met liederen van Rossini en Bizet

Hoofdprogramma / 20.15 uur
Franz Schubert Die schöne Müllerin 

Naprogramma / 21.45 - ca. 22.15 uur
Florian Boesch geeft een lezing over Die schöne Müllerin

Toelichting lezing:
Florian Boesch en Malcolm Martineau voeren de cyclus Die schöne Müllerin van Schubert uit zonder pauze. De twintig liederen vormen immers samen één geheel en verhaal, een pauze zou dit onnodig onderbreken. Het concert duurt hierdoor ongeveer 70 minuten, na afloop staat het gebruikelijke drankje voor u klaar.

Na afloop van het concert, na een korte pauze, zal Florian Boesch op het podium van de Grote Zaal op informele wijze vertellen waar in zijn visie de cyclus over gaat. Samen met pianist Malcolm Martineau laat hij zien en horen waarom ze bepaalde sleutelfragmenten en liederen uitvoeren zoals ze doen. En hoe dit hun kijk op het verhaal versterkt en geloofwaardiger maakt. Alle bezoekers van het concert zijn van harte uitgenodigd om deze lezing bij te wonen.

Credits

Florian Boesch bariton
Malcolm Martineau piano 

Romantisch drama in miniatuur 

‘Das Wandern ist des Müllers Lust!’ Monter, levenslustig opent Franz Schubert zijn beroemde liedcyclus Die schöne Müllerin. Dit is bariton Florian Boesch absoluut op het lijf geschreven. Florian Boesch, die optrad in zalen als de Wiener Musikverein en Wigmore Hall, is iemand van de sterke contrasten. Uitbundige uithalen en dan weer ontroerend subtiel. Met zijn ‘onbevreesde blik en levendige lichaamstaal’, aldus Operamagazine.nl, de perfecte vertolker voor deze Schubertcyclus.

De Schotse pianist Malcolm Martineau begeleidt Boesch deze avond. Eerder was hij de uitmuntende begeleider van vocale sterren als Felicity Lott en Bryn Terfel. Die schöne Müllerin – een romantisch drama in miniatuur – vertelt het verhaal van een molenaarsgezel die zich vanwege een ongelukkige liefde verdrinkt.

'Boesch en Martineau gaven een buitengewoon levendige en dramatische vertolking van de cyclus, vol vlammende woede en tederheid'
- Sunday Times, 24-11-2013

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist