Winnaarsconcert

Oskar Back Vioolconcours, Nationaal Cello Concours en YPF Piano Competition
vr 22 mei 2015 20:15 - 22:05
vr 22 mei 2015
20:15 - 22:05
  • vr 22 mei 2015
    20:15 - 22:05
    Grote Zaal
    Geweest

Programma

19.30 uur / Grote Zaal / concertinleiding door Alexander Klapwijk. De viool, cello en piano gelden als de drie koningen van het rijk der muziekinstrumenten. Wat maakt deze instrumenten nou zo bijzonder geliefd? En wat zijn de uitdagingen voor de spelers?

20.15 uur / Grote Zaal / Concert
Leoš Janáček
Vioolsonate
Claude Debussy Cellosonate
Maurice Ravel Gaspard de la nuit
Antonín Dvořák Pianotrio nr. 2

Uitvoerenden

Daniel van der Hoeven piano (hij vervangt de geblesseerde Rosalía Gómez Lasheras)
Benjamin Marquise Gilmore viool
Anton Spronk cello

Kersverse winnaars van drie belangrijke concoursen

Pianist Daniel van der Hoeven vervangt Rosalía Gómez Lasheras
Pianiste Rosalía Gómez Lasheras heeft onlangs een vinger gebroken, waardoor ze de komende maand geen concerten zal kunnen gegeven. De Nederlandse pianist Daniel van der Hoeven is bereid gevonden haar te vervangen met hetzelfde programma. Hij was in 2010 de overtuigende winnaar van de YPF Piano Competition.
 


De kersverse winnaars van drie belangrijke concoursen samen op één podium: het Oskar Back Vioolconcours, het Nationaal Cello Concours en de YPF Piano Competition.

De winnaars presenteren hun mooist denkbare programma. De 19-jarige Spaanse pianiste Rosalía Gómez Lashera won op 23 november 2013 in het Muziekgebouw de eerste prijs van de YPF Piano Competition. Benjamin Marquise Gilmore won in het voorjaar van 2013 het Oskar Back Vioolconcours. En de winnaar van het Nationaal Cello Concours is Anton Spronk. Hij won dit concours op overtuigende wijze in het najaar 2014 tijdens de Cello Biënnale Amsterdam.

 

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje