RIAS Kammerchor + Concerto Italiano

Meerkorige Italiaanse barok
vr 22 apr 2016 20:15 - 22:00
vr 22 apr 2016
20:15 - 22:00
  • vr 22 apr 2016
    20:15 - 22:00
    Grote Zaal
    Geweest

Programma

Pietro Paolo Bencini Magnificat voor 8 stemmen (dubbelkorig)
Alessandro Melani Messa La Cellesa voor 16 stemmen (vierkorig, nieuwe ontdekking)
Alessandro Melani Litanie per la Beata Vergine voor 9 stemmen (dubbelkorig)
Domenico Scarlatti Stabat Mater voor 10 stemmen

Uitvoerenden

RIAS Kammerchor
Concerto Italiano
Rinaldo Alessandrin
i dirigent

Hommage aan drie Italiaanse barokcomponisten

Het Duitse RIAS Kammerchor en ensemble Concerto Italiano brengen in dit concert een schitterende hommage aan drie Italiaanse componisten uit de barok. De beroemdste van hen is Domenico Scarlatti – hij schreef 555 briljante klavecimbelsonates. Maar zijn Romeinse collega’s Bencini en Melani deden weinig voor hem onder. Een programma met dubbelkorige en zelfs vierkorige Italiaanse muziek vol passie en klankschoonheid.

Dirigent Rinaldo Alessandrini is een gekend specialist in het Italiaanse repertoire. Zijn opzienbarende interpretaties zorgden voor een nieuwe, frisse kijk op de Italiaanse muziek uit de 17e en 18e eeuw. Fraai weet hij daarin de expressieve en zangerige elementen naar voren te halen. Hij pakt groot uit, want tienstemmig is het Stabat Mater van Scarlatti, en zestienstemmig zelfs de Messa La Cellesa van Melani. Bovendien is laatstgenoemd stuk een echte verrassing: het is pas kortgeleden herontdekt.

NB Dit concert stond gepland voor maandag 25 april, maar is om plannings-technische redenen verplaatst naar vrijdag 22 april.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje