Schumanns verhalen en Schuberts Arpeggione
-
zo 3 mrt 202420:15 - 22:00Grote Zaal
Rang 1 Normaal € 39,00 CJP € 31,00 Stadspas € 31,00 Early Bird (13-30 jr) € 12,50 Rang 2 Normaal € 31,00 CJP € 31,00 Stadspas € 31,00 Early Bird (13-30 jr) € 12,50
Programma
Robert Schumann 5 Stücke im Volkston
Franz Schubert Arpeggione sonate
Reza Vali Persian Folk Songs
César Franck Vioolsonate in A (arr. voor cello en piano)
Uitvoerenden
Kian Soltani cello
Martin James Bartlett piano
Schubert schreef als enige topcomponist voor de arpeggione, een in onbruik geraakte 19e-eeuwse kruising tussen gitaar en cello. Zijn Arpeggione sonate is een favoriet stuk van cellisten én het publiek. Twee andere favorieten, Francks Sonate en Schumanns stukken in ‘volkse stijl’, vervolmaken dit programma dat iedere celloliefhebber zal doen opveren.
De in Oostenrijk geboren Kian Soltani stamt uit een familie van Perzische musici. Die biografische achtergrond klinkt door in zijn keuze voor de Persian Folk Songs van Reza Vali. Zoals Bartók putte uit de volksmuziek uit de Balkan, zo componeert de Amerikaans/Iraanse Vali met de eeuwenoude Perzische muziek als inspiratie. Schumann refereert met de titel van zijn stukken niet letterlijk aan volksmuziek, maar meer aan zijn wens om intense, indrukwekkende verhalen te vertellen.