Ives ensemble
-
di 10 jan 201716:30 - 17:30Grote Zaal
Programma
16.30 - 16.50 Inleiding Openbare repetitie (Grote Zaal). Muziekpublicist Thea Derks gaat in gesprek met Richard Rijnvos
16.50 - 17.30 Openbare repetitie (Grote Zaal)
Het concert met de wereldpremière is op donderdagavond 12 januari, aanvang 20.15 uur. Voorafgaand hieraan is er een inleiding op het gehele concertprogramma om 19.15 uur op Foyerdeck 1 door Thea Derks.
Uitvoerenden
Ives Ensemble
Een openbare repetitie mét inleiding rond het splinternieuwe werk Riflesso sull’arco van de Nederlandse componist Richard Rijnvos. Dit werk behoort tot zijn reeks Riflessi, werken die reflecteren op beroemde composities uit de muziekgeschiedenis. In deze Riflesso sull’arco reageert Rijnvos op het geweldige Swinging Music van de Pool Kazimierz Serocki (1922-1981). Repetitie en inleiding zijn gratis toegankelijk. Wel is het noodzakelijk dat u zich hiervoor aanmeldt (per aanmelding maximaal 2 personen).
> Aanmelden kan via deze link
Serocki
Kazimierz Serocki heeft onterecht lange tijd in de schaduw gestaan van zijn beroemde landgenoot Górecki; hij hield nu eenmaal niet van publiciteit. Zijn Swinging Music is een stuk dat basklarinet, trombone, piano en cello helemaal binnenstebuiten keert – en tóch weet te swingen. De Riflessi zijn compositieopdrachten van het Muziekgebouw, waarvan deze Riflesso sull’arco in het bijzonder is ontstaan met steun van Ammodo.
Wereldpremière
Riflesso sull’arco gaat in wereldpremière op donderdag 12 januari in de Donderdagavondserie, tijdens het concert Companion Pieces door Ives Ensemble. > lees meer