Quatuor Danel ©Foppe Schut
Quatuor Danel ©Foppe Schut

Weinberg, Prokofjev en Beethoven

Quatuor Danel
vr 25 sep 2026 20:15 - 22:00
vr 25 sep 2026
20:15 - 22:00
  • vr 25 sep 2026
    20:15 - 22:00
    Grote Zaal
    Vanaf di 31 mrt. 2026 12:00

Programma

19.45 uur / Entreehal / Voorprogramma

20.15 uur / Grote Zaal / Hoofdprogramma
Mieczysław Weinberg Strijkkwartet nr. 7 
Sergej Prokofjev Strijkkwartet nr. 1 
Ludwig van Beethoven Strijkkwartet op. 59 nr. 1

Uitvoerenden

Quatuor Danel
Marc Danel viool
Gilles Millet viool
Vlad Bogdanas altviool
Yovan Markovitch cello

Veelgeprezen kwartet toont bijzondere visie op drie kwartetmeesters 

Quatuor Danel presenteert zijn bijzondere visie op de muziek van Mieczysław Weinberg, Sergej Prokofjev en Ludwig van Beethoven. Weinbergs Zevende strijkkwartet is misschien wel zijn mooiste. Ingetogen lyrisch en serieus met een vleugje Sjostakovitsj, maar ook met een warme menselijkheid en eerder verbindend dan confronterend.

Prokofjevs Eerste strijkkwartet is ook mild van toon, met tegendraadse accenten. Beethovens grootse Strijkkwartet op. 59 nr. 1 heeft misschien wel het meest geliefde – en het ernstigste – Adagio uit het hele kwartetrepertoire. 
 
Van alle drie componisten legde Quatuor Danel de strijkkwartetten in bejubelde opnamen integraal vast. Toen Weinbergs muzikale nalatenschap gestaag aan het verdwijnen was, werd deze door Quatuor Danel in ere hersteld. In 2019 bracht Quatuor Danel in één weekend in het Muziekgebouw de zeventien kwartetten van Weinberg ten gehore. Hun pleidooi voor deze lyrische, muzikale geestverwant van Dmitri Sjostakovitsj vindt ruim navolging.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje