Bartókcyclus 3
-
zo 28 jan 202416:30 - 17:40Excl. drankjeGrote Zaal
Rang 1 Normaal € 25,00 CJP € 20,00 Stadspas € 20,00 Early Bird (13-30 jr) € 12,50 Rang 2 Normaal € 20,00 CJP € 20,00 Stadspas € 20,00 Early Bird (13-30 jr) € 12,50
Programma
Béla Bartók Strijkkwartet nr. 5 (Belcea Quartet)
Béla Bartók Strijkkwartet nr. 6 (Jerusalem Quartet)
Uitvoerenden
Belcea Quartet:
Corina Belcea viool
Axel Schacher viool
Krzysztof Chorzelski altviool
Antoine Lederlin cello
Jerusalem Quartet:
Alexander Pavlovsky viool
Sergei Bresler viool
Ori Kam altviool
Kyril Zlotnikov cello
Als het kwartetoeuvre van Bartók op één lijn kan worden gezet met dat van Beethoven, vallen zijn Vijfde en Zesde kwartet samen met Beethovens late strijkkwartetten. De muzikale taal is anders, maar de overeenkomst in diepgang is treffend. De ritmische expansie van het Vijfde is verwant aan Beethovens Grosse Fuge, de introspectie van het Zesde evenaart die van de langzame delen bij Beethoven. Zo sluit Bartók een ongeëvenaarde cyclus af van zes kwartetten die samen dertig jaar omspannen.
De Strijkkwartet Biënnale pakt groots uit met Bartók, diens strijkkwartetten worden alle zes op één middag uitgevoerd door drie kwartetten van wereldfaam: het Belcea Quartet, het Doric String Quartet en het Jerusalem Quartet. Spreker Bas van Putten en Rebecca Wise, celliste van het Ragazze Quartet, duiken in het leven van de componist en geven samen met de musici een kijkje in de keuken van dit buitengewone oeuvre.