Arturo den Hartog©Sabine van Nistelrooij
Arturo den Hartog©Sabine van Nistelrooij

Keti Koti: Retracing Steps

Arturo den Hartog, Ernst Munneke, Julian Tjon Sack Kie, Mill Voyance + Ranie Ribeiro
Wed 1 Jul 2026 13:30 - 14:40
Wed 1 Jul 2026
13:30 - 14:40
  • Wed 1 Jul 2026
    13:30 - 14:40
    Excl. drankje
    Grote Zaal

Program

12.00 uur / Entreehal / lunch with Free Heri Heri-meal

13.30 uur / Grote Zaal / Main programme
Tyshawn Sorey Save the Boys 
Majoie Hajary Korakuen 
Julian Tjon Sak Kie Retracing Steps 
Majoie Hajary La Fidelité 

Credits

Arturo den Hartog countertenor
Julian Tjon Sack Kie double bass, kora
Mill Voyance drums, percussion
Ranie Ribeiro harp, ngoni
Ernst Munneke piano

Free Heri Heri meal and subsequent song recital

Please note: we are currently working on the English translation of this concert page. For now, only the Dutch version is available.

Op 1 juli herdenkt en viert Nederland de afschaffing van de slavernij in Suriname en op de Antillen (Keti Koti en Dia di Abolishon). Tijdens deze middag staan we stil bij ons gezamenlijke verleden, het heden en de toekomst, met ruimte voor ontmoeting, muziek en eten. Countertenor Arturo den Hartog stelde een bijzonder programma samen, met als middelpunt Retracing Steps van componist Julian Tjon Sack Kie. Voorafgaand aan het concert is het mogelijk om aan te schuiven bij de Heri Heri-lunch: een eenpansgerecht met ingrediënten die tot slaaf gemaakten op de plantages tot hun beschikking hadden.

Retracing Steps is een diepgaande reis door de voorouderlijke lijnen van Julian Tjon Sack Kie. Hij schreef het voor een bijzonder combinatie aan instrumenten: kora (Afrikaanse harp), ngoni (snaarinstrument uit West-Afrika), harp en percussie. Aanvullend vertolkt countertenor Arturo den Hartog, voorvechter van het werk van zwarte componisten, samen met pianist Ernst Munneke liederen uit het Surinaamse klassieke repertoire. Den Hartog won in 2021 de publieksprijs van het Prinses Christinaconcours, was onder andere te zien tijdens het O. Festival van 2022, 2023, 2024 en 205 én was maker van Muziekgebouw Productiehuis.

Heri Heri-maaltijd
De Heri Heri-maaltijd bestaat uit gekookte zoete aardappel, cassave, gele en groene banaan, gezouten vis (bakkeljauw), een ei en garnering. Deze is als optie te kiezen bij het concertticket. Het is ook mogelijk om alleen een Heri Heri-maaltijd af te halen (dus zonder concertbezoek) via deze link.

Put me on the waiting list

Wish list

Added:

To wishlist