Cairo's Golden Age
Cairo's Golden Age

Cairo’s Golden Age

Amsterdams Andalusisch Orkest, Abir el Abed + Youssef Jrifi
vr 15 mei 2026 20:15 - 22:00
vr 15 mei 2026
20:15 - 22:00
  • vr 15 mei 2026
    20:15 - 22:00
    Grote Zaal

Uitvoerenden

Amsterdams Andalusisch Orkest
Abir el Abed
zang
Youssef Jrifi 
zang
En gastmusici

Een muzikale reis naar de gouden eeuw van Caïro

Het Amsterdams Andalusisch Orkest neemt je mee naar de gouden eeuw van Caïro, een periode waarin de stad uitgroeide tot een cultureel en artistiek centrum van de Arabische wereld. Deze bloeiperiode duurde van de jaren 30 tot de jaren 70 van de vorige eeuw en stond in het teken van een ongekende ontwikkeling van film en muziek. Solisten zijn Abir el Abed en Youssef Jrifi.

De Marokkaanse zangeres Abir el Abed is een grote naam in de Arabische muziekwereld, mede door haar deelname aan Arabs got Talent. Youssef Jrifi is een Marrokkaanse zanger en artiest, die vooral bekendheid geniet als vertolker van Arabische muziek uit de jaren '50-'70. Beide artiesten stonden vaker op het podium met het Amsterdams Andalusisch Orkest.

Na de explosieve groei van steden zoals Casablanca, Bagdad en Caïro braken drie decennia aan die worden beschouwd als de ‘gouden tijd’ van Arabische film en muziek. Een centrale rol was weggelegd voor componisten als Baligh Hamdi, Zakariyyā Aḥmad, Mohamed Abdel Wahab, Riad Al Sunbati die hits schreven voor iconen als Umm Kulthum, Abdel Halim Hafez en Warda Al-Jazairia. Dankzij Radio Caïro bereikten hun nummers miljoenen luisteraars in de hele Arabische wereld.

Let op! Oorspronkelijk kondigden wij aan dat vanavond het programma A Tribute to Farid al-Atrash uitgevoerd zou worden, maar dat vindt plaats op 5 april 2026. Kaartkopers hebben hierover bericht ontvangen.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje