We Are The House (©Joshua Hoogeboom - Noya)
We Are The House (©Joshua Hoogeboom - Noya)

WE ARE THE HOUSE

Tomoko Mukaiyama
za 13 jun 2026 20:30 - 22:00
za 13 jun 2026
20:30 - 22:00
  • za 13 jun 2026
    20:30 - 22:00
    Grote Zaal

Uitvoerenden

Tomoko Mukaiyama concept, piano, stem, video, auteur
Reinier van Brummelen video
Just van Bommel performance, acteur, auteur
Yannis Kyriakides compositie
Yuri Yamada lecture-performance scenario
Amber Vandenhoeck lichtontwerp, decorontwerp
Luftzug/Yutaka Endo technische leiding
Yuji Tsutsumida geluidssysteem

Tomoko Mukaiyama Foundation, Kyoto Art Center, Holland Festival coproductie
met steun van Fonds Podiumkunsten, Amsterdams Fonds voor de Kunst, Het Nieuwe Instituut, Nederlandse ambassade in Tokio, Japan

Pianiste en beeldend kunstenaar Tomoko Mukaiyama toonde vorig jaar het inspirerende, onderzoekende WE ARE THE HOUSE: Salon. Nu is het project uitgegroeid tot een gezamenlijke performance waarin kunst en maatschappelijke urgentie samenkomen. Centraal in WE ARE THE HOUSE staat het werk van Rebecca Gomperts, arts en activist, die zich al jarenlang inzet voor wereldwijde toegang tot abortuszorg, het doorbreken van stigma’s en het fundamentele recht om zelf te beslissen over het eigen lichaam. 

Tijdens een tiendaagse Salon in Kyoto afgelopen juni sloten Gomperts en anderen zich aan om het fundamentele recht op lichamelijke autonomie te verkennen. Dit werd een intensieve uitwisseling tussen kunstenaars, denkers en makers over lichamelijke autonomie en de vraag wie daarover zeggenschap heeft. Uit deze ontmoetingen kwam een krachtige uitspraak naar voren: 'My body is mine'. Wat vanzelfsprekend lijkt – het idee dat je lichaam van jou is – blijkt in de praktijk kwetsbaar. Wetgeving, politieke besluiten en maatschappelijke structuren kunnen diep ingrijpen in persoonlijke vrijheid. Juist in die spanning tussen autonomie en controle vindt deze performance haar urgentie. 

Bezoekers bewegen zich vrij door een driedelige ervaring waarin verschillende kunstvormen elkaar ontmoeten en versterken. Je stapt een landschap binnen van ruimtelijke installaties en video van Reinier van Brummelen, hoort nieuwe muziek van Yannis Kyriakides, beleeft performances van Just van Bommel en woont een lecture-performance bij van Yuri Yamada. De onderdelen reageren op elkaar en vormen samen één doorlopend geheel – een gelaagde reflectie op het lichaam als persoonlijke én politieke ruimte.

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje