Highlights

november 2025

Een maand vol muzikale hoogtepunten! We hebben een selectie gemaakt van bijzondere concerten in verschillende genres.

Agenda

  • Les Égarés

    Ballaké Sissoko, Vincent Ségal, Emile Parisien, Vincent Peirani

    Vier virtuozen verstrengelen klanken en stijlen

    wo 26 nov 2025

    Les Égarés, ‘de verdwaalden’, vonden elkaar op een Frans muziekfestival en sindsdien vormen ze een uniek ensemble, ergens tussen kamermuziek, folk en akoestische jazz in. Hun weldadige verstrengeling van klanken en impulsen doet soms vergeten dat we hier te maken hebben met vier absolute solisten: de vooraanstaande kora-speler Ballaké Sissoko, cellist Vincent Ségal, accordeonist Vincent Peirani en sopraansaxofonist Emile Parisien.

    Het debuutalbum Les Égarés laat de reikwijdte horen van de musici, die alle vier composities aandroegen. Sissoko’s Ta Nyé en Banja putten bijvoorbeeld uit Senegalese tradities. Daarnaast klinken invloeden van chansons, Anatolische muziek, Colombiaanse dansmuziek, blues, Coltrane-achtige trance en de caleidoscopische jazz van Joe Zawinul. Dit concert bouwt voort op het album, dat bejubeld werd in de internationale pers. ‘Give yourself up to the pleasure of being lost,' aldus Mojo Magazine.

       

    Programma

    Muziek van het album Les Égarés

    Uitvoerenden

    Ballaké Sissoko kora
    Vincent Ségal cello
    Emile Parisien sopraansaxofoon
    Vincent Peirani accordeon, accordina

  • Echoing Travelogues: The Beyond and Us

    Emine Bostancı + Dareyn Ensemble

    Een reis door tijd en ruimte langs gebedshuizen, pleinen en paleizen

    zo 16 nov 2025

    Echoing Travelogues: The Beyond and Us is een project onder leiding van de Amsterdamse componiste en performer Emine Bostancı. Ze onderzoekt in het project wat de impact is van reizen en migratie op culturele en muzikale identiteiten. Geïnspireerd door eeuwen van ontmoetingen tussen Ottomaanse, Perzische en Europese werelden, stelt het project historische muziek opnieuw voor als een pad naar zelfbegrip. Terwijl de performers de voetstappen van vroegere reizigers en diplomaten volgen, stellen ze een resonerende vraag: 'Hoewel we reizen om de ander te verkennen, weerspiegelt wat we vinden vaak ons eigen verhaal.'

    Door traditionele oosterse en westerse barokinstrumenten te mengen met meeslepende historische soundscape-technologie, nodigt de voorstelling het publiek uit om muziek niet alleen als geluid te ervaren, maar als een ruimtelijke en tijdelijke reis. Het multisensoriële ontwerp van het concert - een combinatie van muziek, techniek en onderzoek - creëert een levendige echo van verloren werelden. Door terug te kijken naar deze gelaagde geschiedenissen biedt het project een hedendaagse reflectie op identiteit, erbij horen en de culturele verbeelding van de reiziger. Bostancı maakt deze reis samen met de Turkse, Iraanse en Nederlandse musici van het Dareyn Ensemble. Ze gebruiken hiervoor historische teksten, een unieke Ottomaanse kemenche en hypermodern 4D sound. Zo ervaar je hoe de muziek in de 15e eeuw klonk op zes oude plekken in Wenen, Istanbul en Isfahan.

    I.s.m.


    Programmaboekje (Engels)

    Programma

    Foyerdeck 1 / 19.15 uur
    Inleiding door onderzoeker en qanûn speler Zeynep Yıldız Abbasoğlu en geluidsontwerper Hasan Baran Fırat

    Grote Zaal / 20.15 uur 
    Werken van Dimitrie Cantemir en Wojciech Bobowski (Ali Ufki), Zakiri Hasan Efendi, Nayi Osman Dede, Heinrich Ignaz Franz Biber en Claude Goudimel

    Uitvoerenden

    Dareyn Ensemble:
    Emine Bostancı kemenche van Istanboel
    Bekir Ünlüataer
    zang
    Nizar Rohana oud
    Khorshid Dadbeh tanbur, tar
    Zeynep Yıldız Abbasoğlu qanun
    Tony Overwater violone
    Vinsent Planjer percussie

    Holland Baroque:
    Judith Steenbrink barokviool
    Tineke Steenbrink positief

    Nora Fischer Verhalenverteller
    Ivana Djukic Kunstinstallatie
    4Dsound & Joris Takken & Hasan Baran Fırat Geluidsontwerp
    Ardashes Agoshian Arrangeur

  • Tribute to Zakir Hussain

    Kala Ramnath, Jayanti Kumaresh, Fazal Qureshi + Anantha R. Krishnan

    Eerbetoon in de geest van een Indiase legend

    za 15 nov 2025

    Legendarisch vernieuwer van de Indiase muziek Zakir Hussain vergaarde wereldroem met duizelingwekkende percussie. Hij werkte samen met grote sterren uit de klassieke muziek, jazz en pop zoals George Harrison en Earth, Wind & Fire. Tot aan zijn overlijden eind 2024 trad hij nog regelmatig op met violist Kala Ramnath en Jayanti Kumaresh, die vina (Indiase luit) speelt. Deze musici brengen nu een eerbetoon aan Zakir Hussain samen met Hussains broer, de al even virtuoze Fazal Qureshi. 

    Violiste Kala Ramnath componeerde voor Kronos Quartet en deelde het podium met de klassieke violiste Hilary Hahn. Ze verbindt muzikale uitersten, net als Zakir Hussain. Kumaresh geldt als fakkeldrager voor de vina, het nationale instrument van India. In een carrière die meer dan 35 jaar omspant, is ze uitgegroeid tot een van de meest legendarische vina-meesters die India heeft voortgebracht. Mridangam-meester Anantha R. Krishnan, kleinzoon van Vidwan Shri Palghat R. Raghu, en tabla-virtuoos Fazal Qureshi, bekend om zijn fusie van jazz en klassieke muziek, voegen zich bij het ensemble. Samen brengen zij de muzikale nalatenschap van Zakir Hussain tot leven.

    I.s.m. Stichting Naad.

    Uitvoerenden

    Kala Ramnath viool
    Jayanti Kumaresh saraswati vina
    Fazal Qureshi tabla 
    Anantha R. Krishnan mridangam

  • Orchestra Baobab

    Senegalese dansmuziek met een Cubaans accent

    wo 12 nov 2025

    Al 55 jaar krijgt Orchestra Baobab zalen en festivals over de hele wereld aan het dansen. Het succesverhaal begon in Dakar, Senegal, waar de groep Cubaanse stijlen als son en pachanga oppikte. Vanuit Club Baobab, gebouwd rond de gelijknamige boom, reisde de groep steeds verder door West-Afrika. Zo werden allerlei invloeden opgenomen in de Baobab-sound en weet de band met levendige twists en energieke toevoegingen hun geluid boeiender dan ooit te maken.

    Het aanstekelijke geluid van Orchestra Baobab evolueerde zich door de jaren heen, bijvoorbeeld door samenwerking met griots, lokale vertellers. Zo ontstond een unieke mengvorm van eeuwenoude tradities en de elektrische gitaren van de Afrikaanse popmuziek. Aan het begin van dit millennium kreeg het orkest een boost dankzij samenwerking met de Senegalese sterzanger Youssou N’Dour en sindsdien toeren ze de wereld rond. 

    Let op: voor dit concert zijn alleen staanplaatsen beschikbaar.

    Programma

    19.30 uur / Entreehal
    Abiba Sokoto (dj)

    20.30 uur / Grote Zaal / Support
    Dady Thioune

    21.00 uur / Grote Zaal / Hoofdprogramma
    Orchestra Baobab

    22.00 uur - 23.30 uur/ Entreehal
    Abiba Sokoto (dj)

    Uitvoerenden

    Orchestra Baobab

  • Liederen van de hemel en aarde

    Barbara Hannigan + Bertrand Chamayou

    Een betoverend eerbetoon aan Finse godinnen
    Messiaen, Skrjabin, Zorn

    vr 7 nov 2025

    Wegens een blessure van Bertrand Chamayou zal het concert helaas niet doorgaan. Kaartkopers zijn persoonlijk geïnformeerd. We onderzoeken een nieuwe datum. 

    De Canadese sopraan Barbara Hannigan manifesteert zich de laatste jaren steeds vaker als dirigent, maar haar grote liefde ligt ook nog steeds bij het lied. En vooral bij liederen die anderen nauwelijks op het programma zetten. Zo voert ze tijdens dit zeldzame liedrecital met meesterpianist Bertrand Chamayou de cyclus Jumalattaret van John Zorn uit. Hannigan heeft zich deze lang onzingbaar geachte cyclus vol verwijzingen naar Finse godinnen helemaal toegeëigend. Een betoverende belevenis. 

    ‘Hannigan is een van die zeldzame artiesten wiens aanwezigheid zo volledig samensmelt met de muziek dat, terwijl ze op het podium staat, haar eigen interpretatie de enig mogelijke lijkt’, schreef New York Magazine al eens. En dat is de spijker op zijn kop. Of ze nu Messiaens Chants de terre et de ciel zingt of Zorns meesterwerk, Barbara Hannigan brengt het verhaal zoals het hoort te klinken.

    “An intensely moving recital” (The New York Times)
    “Sumptuous feast of a recital” (Musical America)
    ★★★★★ “I guarantee it is the [concert program] that will remain in my mind the longest“ (Cameron Kelsall, Bachtrack)

    Ter nagedachtenis aan Pierre Audi (1957 - 2025)
    Barbara Hannigan en Bertrand Chamayou dragen dit avondrecital op aan de visionaire artistiek directeur Pierre Audi, die in mei 2025 overleed. Zijn overlijden is een enorm verlies voor de internationale artistieke gemeenschap. Audi had hen beiden (met dit specifieke repertoire) uitgenodigd op het Festival d’Aix-en-Provence en de Park Avenue Armory in New York. Hannigan werkte meer dan 25 jaar met Audi samen aan diverse uitvoeringen en producties, en zij is hem bijzonder dankbaar dat hij haar engageerde voor haar debuut bij De Nederlandse Opera in 1999, toen zij net haar studie in Nederland had afgerond.

    Programma

    Grote Zaal / 19.30 uur
    Voorprogramma

    Grote Zaal / 20.15 uur
    Olivier Messiaen Chants de terre et de ciel
    Aleksandr Skrjabin Poème-Nocturne
    Aleksandr Skrjabin Vers la flamme
    John Zorn Jumalattaret

    Uitvoerenden

    Barbara Hannigan sopraan
    Bertrand Chamayou piano 

  • Venus

    B'Rock Orchestra + Jeanine De Bique

    Ode aan de liefde in bekende en onbekende opera-aria’s
    Lully, Rameau, Blow, Purcell, Händel, Legrenzi e.a.

    wo 5 nov 2025

    Met een ‘eindeloze rijkdom aan kleur en nuance’ (Opernwelt) is de uit Trinidad afkomstige Jeanine De Bique in korte tijd uitgegroeid tot ‘een van de meest opwindende sopranen die je tegenwoordig op het podium kunt zien’ (Operawire). In april 2024 zette ze het Muziekgebouw al op zijn kop.

    Nu komt ze terug met B’Rock om de godin van de liefde te bezingen. Zoals ze op haar Edisonwinnende cd Mirrors operaheldinnen van verschillende kanten belichtte, zo krijgt Venus nu kleur door onder anderen Händel, Legrenzi, Zelenka en Pepusch.

    Jeanine De Bique is met haar heldere, wendbare stem en enorm charisma uitgegroeid tot de sopraan die je gehoord moet hebben. Vorig seizoen schitterde ze nog samen met Pygmalion in de veelbesproken productie Le lacrime di Eros van De Nationale Opera waar de donkere kant van de liefde centraal stond. 


    Programmaboekje

    Programma

    Aria’s en instrumentale muziek uit opera’s van Jean-Baptiste Lully, André Campra, Jean-Philippe Rameau, Henry Desmarest, John Blow, Henry Purcell, Johann Christoph Pepusch, Georg Friedrich Händel, Daniel Purcell, Giovanni Legrenzi, Domenico Sarro, Jan Dismas Zelenka, Giuseppe Porsile en Andrea Adolfati

    Uitvoerenden

    B'Rock Orchestra
    Jeanine De Bique sopraan
    Evgeny Sviridov viool, artistiek leider

Zet mij op de wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje